★ Ak si chcete vypočuť set od STROONa, tak môžete

Počas vernisáže Rastislava Podhorského ste mohli počuť špeciálny set od STROONa, ktorý bol pripravený len pre ATELIER XIII.

So štyrmi EP a niekoľkými trackmi na rôznych kompiláciach, tuctom spoluprác, projektov a skupín (PPE, Cluster Ensemble, Sunrise Hangar, Longital) a niekoľkými soundtrackmi k nemým filmom, Stroon je jeden z najplodnejších hudobníkov na Slovensku. Jeho sólo vystúpenia kombinujú minimalistický prístup aj v elektronickej a aj akustickej podobe. Rovné mid-tempo bíty ako aj pomalšie experimentálne polohy su pokryté synthovými plochami jemu vlastnými. Na vrchu tohto, žiari trblietavý zvuk vibrafónu.

V týchto dňoch mu na domovskom labeli Exitab vychádza najnovšie EP Solar Preludes!

With Four EP and several tracks on various compilations, tenth of cooperation projects and groups (EPP, Cluster Ensemble, Sunrise Hangar, Longital) and several soundtracks to silent films Stroon is one of the most productive musicians in Slovakia. His solo performances combine minimalist approach in electronic as well as acoustic form. Straight mid-tempo beats and slower experimental positions are covered by inherent areas. On top of this, the glossy sounds shinning of vibraphone. In these days my home’s label is based on the latest EP Exit Solar Preludes.