★ Vypočujte si set zo skladieb hudobnej skupiny LUVVER

Počas výstavy Margaréty Petržalovej môžete počuť hudobný set, ktorý je vytvorený zo skladieb hudobnej skupiny LUVVER.

LUVVER je trio zo Slovenska hrajúce crydance/indiepop. Majú rockové pozadie ale sú silne ovplyvnení súčasnými popovými zvukmi od The Neighbourhood alebo Billie Eilish, elektronikou od Moderat-u a raného Depeche Mode. Vytvárajú semi-elektronickú semi-live hudbu, na ktorú môžeš tancovať ak chceš, ale je rovnako v poriadku aj len tak postávať. Snové, melancholické, no povznášajúce zvukové scény sú prepletené štvorštvrťovými taktmi a silnými melódiami speváka.

Sú známi pre ich hudobne aj vizuálne energetické živé vystúpenia, ktoré LUVVER naďalej predvádzajú na viacerých festivaloch a klubových predstaveniach. Už počas ich prvého roka hrali na niekoľkých významných festivaloch v ich domovskej aj susedných krajinách, ako festival Pohoda, Grape festival, Rock for People (CZ) alebo Beseda u Bigbítu (CZ), a tiež podporili Bastille na ich vystúpení v Bratislave.

V 2019 boli LUVVER nominovaní v kategórii Objav roka 2018 na Radio_Head Awards 2018, ktoré organizuje najväčšie alternatívne rádio na Slovensku Radio_FM a za svoju hudobnú tvorbu vyhrali Ocenenie Nadácie Advance Investments.

LUVVER momentálne pracujú na ich debutovom albume „IT IS VVHAT IT IS“, ktorého vydanie je naplánované koncom roka 2020.

Web | Youtube | Facebook | SounCloud | Instagram | Spotify

 

During Margaréta Petržalová´s exhibition, you can hear a music set created out of songs of a music band LUVVER.

LUVVER is a crydance/indiepop trio from Slovakia. Coming from a rock-ish background, but heavily influenced by contemporary poppy sounds of The Neighbourhood or Billie Eilish, and the electronics of Moderat or early Depeche Mode, they create a semi-electronic-semi-live if-you-want-to-dance-you-can-but-standing-still-is-just-as-fine music with dreamy and melancholic, yet uplifting harmonic soundscapes, intertwined with four-to-the-floor downbeats and the singer’s powerful melodies.

They are known for their musically and visually energetic live performances, which LUVVER continues to showcase at multiple festivals and club shows. In their first year they already played at several major festivals in their home country and its neighbours, such as Pohoda Festival, Grape Festival, Rock for People (CZ) or Beseda u Bigbítu (CZ), and have supported Bastille on their Slovakian show in Bratislava.

In 2019’s Radio_Head Awards 2018 organised by Slovakia’s biggest alternative music radio Radio_FM, LUVVER was nominated for Best Newcomer of 2018 and has won an award for music creation from Advance Investments Foundation.

LUVVER are currently working on their debut album entitled ‘IT IS VVHAT IT IS’ set to release in late 2020.