26 February 2016 – The opening of Matej Fabian’s exhibition

V piatok 26. 2. 2016 o 20:00 vás radi privítame na vernisáži výstavy diel Mateja Fabiana s názvom SYSTEM ERROR.

LINK na EVENT na FACEBOOKu

FB_fabian

Matej Fabian

V nových prácach napádam už známe riešenia, k maľbe sa staviam anti-systémovo. Na prvý pohľad sa môže jednať o interný maliarsky problém, ale čo ma zaujíma, je neustály posun autorského rukopisu. Rovnako ako sa zaplňuje obrazovka počítača novými ikonami, rovnako by sa malo správať aj maliarske portfólio. Nové práce sú prevažne maliarskymi reakciami na nájdených alebo recyklovaných materiáloch.

Pohybujem sa v priestore ohraničenom slobodou a disciplínou. Som ateliérovým umelcom, výsledky generujem procesom. Zachytávam, vyhodnocujem a emočne skenujem rozdiely medzi štandardom a ne-štandardom. Práve tam sa skrýva umenie. Oslovuje ma poetika zimy, Thomas Bernhard, Cormack McCarthy, Krvavý poludník, Danzig, Slayer a tma.

EDUCATION

2011 – 2014 Post – Graduate Studies, Academy of Fine and Applied Arts, Bratislava, Department of Drawing, Doc. Bubán  |  2005 – 2011 Academy of Fine and Applied Arts, Bratislava, Department of Painting, Studio IV., Prof. Ivan Csudai  |  1995 – 1996 Crested Butte Academy, Crested Butte, Colorado, USA

AWARDS

2014 VÚB Prize for Painting – 2. Place  |  2013 finalist, VÚB Prize for Painting 2013  |  2012 finalist, VÚB Prize for Painting 2012  |  2011 finalist, VÚB Prize for Painting 2011  |  2010 HENKEL Art Award, Nomination for Slovak Republic

PORTFÓLIO

Počas vernisáže Mateja Fabiana budete môcť počuť špeciálny set od Yanka Krala, ktorý bude pripravený len pre ATELIER XIII.

Patrí technicky k špičke slovenských djov. Bol takmer 10 rokov koncertným djom jednej z najznámejších slovenských hip hopových skupín H16, no už dlho nie je “iba” hip hopovým djom. Venuje sa mnohým žánrom elektronickej hudby. Jeho sety sa vyznačujú tým, že dokáže rôzne žánre spojiť do jedného plynulého celku. V jeho spomínaných eklektických setoch nájdete ako hip hop, tak aj trap, dnb, uk grime, house, bass music a mnoho iného.

Od roku 2014 má spolu s Galagerom vlastnú pravidelnú rádio show Scena_FM na Radiu_FM, ktorá sa venuje klubovej hudbe a kultúre.

Kliknite a počúvajte!

Foto Kredit Lousy Auber

Ďakujeme za fajnový pitný režim značke Heineken!

HEI_BrandPos_FCSilver

Tešíme sa na vás!
We are looking forward to you!