EnviroDesign Challenge

 

Už poznáme meno víťaza!

 

Autorom víťazného návrhu designu na požiarnu nádrž je Sarah Máteová zo Školy umeleckého priemyslu v Košiciach. Srdečne gratulujeme! Víťazku budeme kontaktovať.

 

 

Bodové hodnotenie prvých troch miest.

1. Sarah Máteová – Škola umeleckého priemyslu, Jákobyho 15, Košice – 101 bodov
2. Tadeáš Ignácik, Ema Tlacháčová, Jaroslav Baláž – Škola umeleckého priemyslu, Vodárenská 3, Prešov – 85 bodov
3. Barbora Pastorová – Súkromná škola umeleckého priemyslu animovanej tvorby, Vlastenecké námestie 1, Bratislava – 65 bodov

 

Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť.

 

 


 

EnviroDesign Callenge s Jurajom Ličkom z ATELIERu XIII a Viktorom Feherom z NATRETO

 

 

Hľadá sa dizajn na požiarnu nádrž!
Ukáž, čo je v tebe a premeň túto požiarnu nádrž v CTParku Prešov na umelecké dielo. 

 

Na autora víťazného návrhu čaká finančná odmena 500 € a prezentácia v sprievodnom realizačnom videu.

Logistická a developerská spoločnosť CTP Invest SK v spolupráci s Jurajom Ličkom z ATELIERu XIII a Viktorom Feherom z NATRETO vyhlasujú súťaž o najlepší grafický návrh na požiarnu nádrž.

 

 

Pre koho je súťaž určená?

Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci stredných škôl s umeleckým zameraním.  Na grafickom návrhu môžu pracovať ako jednotlivci, tak aj skupiny.

 

 

Téma grafického návrhu

Témou grafického návrhu je Slovensko 2030 (z pohľadu schváleného enviroplánu EU do roku 2030). Viac informácií nájdeš na stránke Environmentálneho akčného programu do roku 2030.

 

 

Čo všetko by mal tvoj grafický návrh spĺňať, aby bol zaradený do súťaže?

1) Grafický návrh vytvor v grafickom programe (Ilustrator alebo Photoshop)

2) Návrh umiestni iba do vyznačeného bieleho priestoru súboru (Podklad – Sutazny navrh – CTPark Presov), aby sa zachovala proporcia a rozmer maľby. Vyznačený priestor je presným zmenšením rozmerov plochy, na ktorú sa bude víťazný grafický návrh realizovať. Mysli na to, že plocha je v skutočnosti okrúhly objekt, takže okraje plochy na nákrese sa v realite spoja a prechod tak bude plynulý. Podobne, ako pri návrhoch patternu.
Podklad – Sutazny navrh – CTPark Presov STIAHNEŠ TU

3) Grafický návrh musí byť realizovaný buď v krivkách alebo v bitmape s rozlíšením 300 dpi alebo viac.

4) Súbor ulož a pošli do súťaže vo formáte AI alebo PSD.

5) Grafický návrh musí byť realizovaný vo vrstvách. Každá vrstva skice musí byť uložená v samostatných vrstvách (layers).

6) Tvoj grafický návrh nesmie obsahovať prechody farieb (gradient). Bude teda obsahovať len plochy plné farby bez prechodu či tieňovania.

7) Do grafického návrhu nepatria vulgárnosti, politické témy či logá značiek.

8) Tvoj grafický návrh bude obsahovať max. 20 druhov farieb počítajúc aj čiernu a bielu farbu. Farebnú špecifikáciu ulož ako samostatný súbor v RGB.

 

 

Priebeh súťaže a dôležité termíny

1) Vyplnenú prihlášku naskenuj a pošli na e-mailovú adresu barbora.drobna@ctp.eu NAJNESKÔR do 31.12.2022. Do predmetu e-mailu uveď: EnviroDesign_Prihlaska_TVOJE MENO (MENÁ, AK SÚŤAŽÍ SKUPINA).
PRIHLÁŠKU STIAHNEŠ TU

2) Svoj grafický návrh spolu so špecifikáciou farieb nahraj na internetové úložisko (napríklad Disk Google, wetransfer.com, uschovna.cz alebo dropbox.com). Odkaz (link) na nahrané súbory nám pošli na e-mailovú adresu: barbora.drobna@ctp.eu. Do predmetu e-mailu uveď: EnviroDesign_Graficky navrh_TVOJE MENO (MENÁ, AK SÚŤAŽÍ SKUPINA). Nezabudni, termín dodania hotového grafického návrhu (spolu so špecifikáciou farieb) je NAJNESKÔR do 28.02.2023!

3) Výsledky budú zverejnené tu na tejto web stránke do 31. marca 2023. Výhercu budeme kontaktovať.

 

 

Hodnotiaca komisia: Veronika Šramatyová, ArtD. (VŠVU), Juraj Ličko, Viktor Feher a Dipl. Ing. Arch. Ondrej Bober (porotca zastupujúci spoločnosť CTP Invest SK).
Bodovanie: 0 – 10 b – vizuálne stvárnenie, 0 – 10 b realizovateľnosť maľby podľa grafického návrhu, 0 – 10 b stvárnenie témy enviroplánu EÚ do roku 2030.

Realizácia maľby víťazného grafického návrhu sa uskutoční v období jar/leto 2023.

 

Tešíme sa na Tvoj návrh!